top of page

Kwintesencja Aloe Vera


Aminokwasy – większość aminokwasów endogennych i egzogennych, czyli tych, których organizm sam nie jest w stanie wyprodukować (np. lizyna, leucyna, walina, fenyloalanina, treonina). Enzymy – lipaza, amylaza, celulaza i inne. Witaminy z grupy B - włącznie z niewielką ilością witaminy B12, kwas foliowy, witamina C, A, cholina oraz wszystkie inne rozpuszczalne w wodzie. Związki mineralne wapnia, potasu, magnezu, fosforu, sodu, cynku, żelaza, manganu, chromu, miedzi oraz germanu. Nienasycone kwasy tłuszczowe – kwas linolowy, linolenowy, stearynowy. Substancje o działaniu przeciwbólowym – naturalny kwas salicylowy (lupeol) oraz mleczan magnezowy. Substancje o działaniu przeciwzapalnym – /beta/-sitosterol, kampesterol, bradykinaza. Substancje o działaniu przeciwbakteryjnym – fenole, kwas cynamonowy, lupeol, związki siarkowe. Saponiny – działają na skórę ściągająco i odkażająco. Ligniny – dzięki nim sok z aloesu znakomicie wnika w głąb ludzkiej skóry (4 razy szybciej niż woda). Biostymulatory – substancje pełniące rolę katalizatorów – przyśpieszają procesy regeneracji i metabolizmu. Cukry – jednocukry (monosacharydy) – glukoza i fruktoza oraz wielocukry (polisacharydy) – polimannozy, glukomannozy oraz bardzo duże ilości mukopolisacharydów. *Mukopolisacharydy to wielocukry o długim łańcuchu węglowym, które są niezbędnym składnikiem każdej żywej komórki. Według niektórych naukowców stanowią one „tajną broń” aloesu, bowiem: • zapobiegają absorpcji toksyn z jelit do krwiobiegu, tworzą szczelne bariery w ścianach komórek, co chroni je przed atakiem wirusów, • zapewniają odpowiednie nawilżenie tkanki chrzęstnej, • zapewniają prawidłowy przepływ płynów ustrojowych, • zapewniają prawidłową wymianę gazową w pęcherzykach płucnych, • ułatwiają absorpcję wody i substancji odżywczych w przewodzie pokarmowym.

Mukopolisacharydy są idealnym spoiwem komórek, które budują nasz organizm. Przypuszcza się, że ich niedobór powoduje infekcje wirusowe, bóle stawów, bóle korzonków, obrzęki i zastoje limfatyczne, problemy z trawieniem. Organizm zdradza objawy niedotlenienia i wewnętrznego zatrucia toksynami. Warto zauważyć, że organizm wytwarza mukopolisacharydy tylko do zakończenia wzrostu. Później musi pozyskiwać je z pożywienia.


Aloes zaś jest najbogatszym roślinnym źródłem mukopolisacharydów. Wśród nich wyróżnia się acemannan, określany jako „jeden z najsilniejszych immunomodulatorów pochodzenia roślinnego”. Podnosi on aktywność układu odpornościowego, a szczególnie makrofagów.

Dla przykładu w 1997 roku makrofagi (komórki niszczące wirusy, grzyby i baktereie) zostały poddane przez naukowców czasowemu działaniu acemannanu, a później poddano je atakowi grzybów /Candida Albicans/. Te makrofagi, które obcowały z acemannanem przez 10 minut, później zniszczyły 38% grzybów, a poddane działaniu tej substancji przez 60 minut – 98% w porównaniu z grupą kontrolną, której nie stymulowano acemannanem. Dowiedziono w ten sposób, że acemannan tak skutecznie stymuluje układ obronny, że ten radzi sobie z najtrudniejszymi do usunięcia zarazkami i wirusami. *Według niektórych naukowców wartość soku z aloesu powinno mierzyć się według zawartości w nim mukopolisacharydów. Wszystkie składniki soku z /Aloe Vera /posiadają niekwestionowane właściwości zdrowotne. Jednak dobrane w idealnych proporcjach i odpowiednio połączone przez naturę współpracują ze sobą i wykazują właściwości synergiczne.

Oznacza to, że naturalny, kompletny sok aloesowy działa szybciej i bardziej skutecznie, niż jego oddzielne składniki.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page